Dla kogo badania lekarskie przy staraniu się o prawo jazdy?

Dodano: 2017-04-12 Przez: admin


 
Realizowanie badań lekarskich dla kierowców jest niezbędne z punktu widzenia prawa. Dotyczy to zarówno kierowców chcących pracować zawodowo. Badania lekarskie przechodzą również kierowcy, którzy będą korzystali z samochodów prywatnie. Gdzie realizowane są badania lekarskie dla kierowców starających się o prawo jazdy poszczególnych kategorii?
 
Z punktu widzenia prawa niezbędne jest przy staraniu się o prawo jazdy zrealizowanie kursów na prawo jazdy. Poszczególne kursy na prawo jazdy pozwalają na zapewnienie różnych kategorii czyli różnych uprawnień. Jednocześnie poszczególne kursy na prawo jazdy wymagają nieco innych formalności. Przy wszystkich kursach trzeba przechodzić badania lekarskie kierowców. Jednocześnie badania realizowane są w różnym zakresie. Zależy to przede wszystkim czy kierowca stara się o podstawowe prawo jazdy czy zawodowe uprawnienia.
 
Większość ośrodków realizowania kursów na prawo jazdy współpracuje z odpowiednimi ośrodkami medycznymi mającymi odpowiednie uprawnienia. W ten sposób mogą oni bardzo szybko zapewnić odpowiednie terminy do wykonania niezbędnych badań dla osób chcących podchodzić do egzaminów na prawo jazdy. Poszczególne badania mogą być w ten sposób wykonane jeszcze przed rozpoczęciem kursów na prawo jazdy.
 
Gdzie prowadzone są badania dla kierowców?
Lekarze, którzy wykonują badania dla kierowców bzz względu na rodzaj kategorii prawa jazdy, o który stara się kierowca, musi mieć odpowiednie uprawnienia. Takie uprawnienia wydawane są przez odpowiednie urzędy wojewódzkie. Jednocześnie lekarze wykonują nie tylko wstępne badania dla kierowców starających się o podstawowe prawo jazdy. Lekarze wykonują również badania dla kierowców zawodowych, którzy badania przechodzą regularnie.
 
Wykonywanie badań przez kierowców to odpowiedzialność ze strony pracodawców. Takie badania są niezbędne do wykonywania w przypadku kierowców obsługujących pojazdy powyżej trzech i pół tony. Przy obsługiwaniu takich samochodów mamy do czynienia z prawem o ruchu drogowym. Wskazuje one nieco inne obowiązki dla kierowców oraz firm zatrudniających kierowców.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy