Kilka kroków do uzyskania pięknego trawnika

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Co zrobić, aby mieć piękny trawnik na działce? Czy wymaga to wielkiego wysiłku? Co jest potrzebne do tego, aby trawnik wyglądał wyśmienicie? Zobacz sam/a.
 
Trawniki są chlubą nie jednego działkowicza. Są także idealne pod wypełnienie wszelkich luk na ogrodzie, jak również do stworzenia miejsca wypoczynkowego na działce wokół domu. Dlatego też wiele osób decyduje się na nie i poszukuje sposobów, aby stworzyć najbardziej efektowny i ładny trawnik, który będzie odporny na wiele czynników zewnętrznych, i jaki nie będzie wymagał zbyt specjalnego traktowania.
 
Różne rodzaje traw a trawniki
Jest wiele rodzajów traw, które są tworzone z mieszanek, jakie mogą być odporniejsze na działanie promieni słonecznych, suszę, jak również innego typu działania czynników zewnętrznych. Jest to bardzo ważne szczególnie w sytuacjach, kiedy ogrody są nieosłonione drzewami i słońce bezpośrednio pada na połacie ziemi, gdzie zasiana jest trawa. Dlatego też w takich przypadkach warto jest dopytywać sprzedawców3 sklepów ogrodniczych o rodzaje traw.
 
Nawożenie i nawadnianie trawników
Klasyczne trawniki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, kiedy trawa po zimie odżywa, zaczyna rosnąć, kiełkować, zielenić ogród wokół domu. W takiej sytuacji już na wiosnę warto odpowiednio trawniki nawozić i je podlewać. Można również co roku wykonywać zabieg tj. wertykulacja, która jest świetnym sposób na to usuwanie wszelkich niedoskonałości nagromadzonych na trawnikach. Nawożenie trawników jest bardzo ważne, może to się odbywać za pomocą gotowych nawozów, lub samodzielnie przygotowanych. Co więcej warto również nawadniać odpowiednio trawniki. Do tego można wykorzystać specjalne zraszacze –  do większych trawników, jak również wąż ogrodowy – do małych trawników. Trawniki są elementami zagospodarowania ogrodów, o które jest warto zadbać z wielu względów. Niezadbane trawniki bowiem psują całą estetykę ogrodu i wpływają negatywnie na ogólny jego obraz. Nie pomogą w takim przypadku ładnie kwitnące krzewy i drzewa.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy